DIAGNOZA

Najczęściej pierwszym objawem wypadania włosów jest zauważalna utrata ich gęstości. Włosy stają się cieńsze, zaczyna ich wyrastać coraz mniej, a dodatkowo wypadają po uzyskaniu zaledwie kilku centymetrów długości. Skóra zaczyna być coraz bardziej widoczna. U jednych osób włosy przerzedzają się najpierw w okolicach skroni, u innych w okolicach zakoli czołowych, a w jeszcze innych przypadkach nadmierne wypadanie włosów rozpoczyna się od czubka głowy. Często dużej utracie włosów towarzyszy nadmierne wydzielanie sebum, swędzenie, podrażnienia, czy łupież. U jednych osób proces jest powolny i trwa latami, natomiast u innych włosy zaczynają wypadać bardzo gwałtownie i przerzedzają się w bardzo krótkim czasie na całej głowie lub w postaci placków. Przy stosowaniu chemio czy radio terapii potrafią wypaść niemal wszystkie włosy w ciągu zaledwie kilku dni.

Przyczyną wypadania włosów mogą być takie czynniki jak:

 1. Łysienie dziedziczne, zwane też androgenowym. Jest ono spowodowane wrażliwością mieszków włosowych na androgeny. Szacuje się, że występuje u 70 % mężczyzn i 40 % kobiet.
 2. Długotrwały stres – związany z pracą czy spowodowany przez traumatyczne wydarzenia. Wypadanie włosów towarzyszy też często depresji.
 3. Zaburzenia odżywiania – najczęściej niedobory białka lub żelaza, anemia, bulimia, anoreksja.
 4. Niewłaściwa pielęgnacja włosów – częste farbowanie, używanie prostownicy, suszenie gorącym strumieniem powietrza, jak również bardzo mocne i ścisłe upięcia włosów, które naruszają mieszki włosowe.
 5. Zaburzenia gospodarki hormonalnej – np. po porodzie, gdy spada poziom estrogenów w organizmie kobiety lub podczas zaburzeń pracy tarczycy.
 6. Chemio lub radio terapia - uszkodzone przez chemię włosy stają się cienkie, suche i ułamują się tuż przy skórze głowy. Przy naświetlaniu głowy często powstają natomiast wyłysienia bliznowate.
 7. Szkodliwe czynniki środowiska – smog, wysoki poziom zanieczyszczeń, stały wysoki poziom hałasu, itp.
 8. Przewlekłe choroby – osłabienie organizmu oraz przyjmowanie niektórych leków.
 9. Uzależnienia – długotrwałe osłabienie organizmu.

Hair Medic jest zalecany przy wszystkich typach łysienia i dla wszystkich grup wiekowych zarówno mężczyzn jak i kobiet, niezależnie od czynników genetycznych i czynników nabytych (stres, dieta, środowisko, itd.). Hair Medic jest skuteczny również w przypadku łysienia androgenowego oraz po chemio i radio terapii.

LECZENIE

Bardzo różny przebieg wypadania włosów powodowany jest różnymi przyczynami ich utraty, więc bardzo przydatna jest właściwa diagnoza każdego przypadku. Stosując Hair Medic należy dodatkowo zająć się leczeniem schorzeń powodujących wypadanie włosów.

 1.  Włącz do swojej diety więcej produktów zawierających cynk, witaminy z grupy B, siarkę i krzem.

Cynk, siarka i krzem oraz witaminy z grupy B zapewniają włosom zdrowie i piękny wygląd. Dieta bogata w te substancje wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu włosów, sprawia też, że włosy stają się mniej łamliwe i szybciej odrastają.

Bogatymi źródłami cynku są: wątróbka, tłuste, żółte sery, fasola, pestki dyni, gorzka czekolada, migdały.

Źródłami przyswajalnej siarki są: czosnek, cebula, rzodkiew, rzeżucha, mięso, jaja, groch, truskawki i awokado.

Duża ilość krzemu znajduje się w morskich rybach i owocach morza. Można też pić napary z ziół, które są bogate w krzem, np. ze skrzypu polnego i pokrzywy.

Źródłem witamin z grupy B są natomiast: nabiał (kefir, jogurt, jaja, sery), pełnoziarniste pieczywo, suszone owoce, warzywa strączkowe i orzechy.

 1.  Daj odpocząć włosom od zabiegów, które je niszczą. 

Zrezygnuj z farbowania włosów lub farbuj je na kolor bardziej zbliżony do twojego naturalnego koloru włosów.

Zamiast lokówki używaj papilotów lub innych metod niewymagających nagrzewania włosów. Używaj chłodnego nawiewu. Gorące powietrze sprzyja wypadaniu włosów. Poza tym u osób gorący nawiew z suszarki potęguje przetłuszczanie się włosów i ich przyklapnięcie. Najlepiej suszarki nie używać w ogóle.

Odżywki i maski stosuj tylko na włosy a nie na skórę głowy. Szampony stosuj poniżej 5 minut i obficie spłukuj, ponieważ zawierają aktywne czynniki myjące i ich dłuższe zetknięcie ze skórą może powodować podrażnienia.
Daj włosom przynajmniej pół roku na regenerację.

 1.  Stosuj Peelingi do skóry głowy

Domowe sposoby są najlepsze! Regularnie stosowane oczyszczają skórę głowy i zmniejszają przetłuszczanie skóry głowy.

 1.  Rozczesuj palcami

Przed i podczas używania suszarki do włosów przeczesuj je delikatnie palcami. Mokre włosy są bardzo wrażliwe na szarpanie szczotką, są podatne na uszkodzenia i częściej wypadają. Dobrze sprawdzi się również grzebień o szerokim rozstawieniu zębów.

 1. Dbaj o właściwą masę ciała i zachowaj codzienną aktywność fizyczną.

Wyłącz z diety potrawy ciężkie, tłuszcze przetworzone, potrawy smażone, alkohol, słodkie soki i napoje, używki.

Zalecane jest minimum 45 minut ćwiczeń aerobowych dziennie i codzienne spożywanie pokarmów roślinnych bogatych w błonnik.

BMI - współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach powinien mieścić się pomiędzy 18.5 a 25.

Niezwykle istotnym elementem jest tutaj sen, jego jakość i długość. W czasie snu regenerujemy się i przygotowujemy organizm do kolejnego aktywnego dnia.

 1. Dbaj o jakość spożywanej wody i powietrze, którym oddychasz.

Jeśli przebywasz w aglomeracjach miejskich o dużym zanieczyszczeniu powietrza i wodzie z dużą ilością kamienia to zalecane jest stosowanie dobrej jakości filtrów wody (odwrócona osmoza) i filtrów powietrza.

Powietrze w dużych budynkach biurowych czy mieszkalnych potrafi być niezwykle suche i wtedy zalecane jest stosowanie wodnych filtrów powietrza lub / i nawilżaczy.

Zaleca się okresowe wyjazdy na tereny o niskim poziomie zanieczyszczenia takie jak góry, jeziora, czy nad morze.

 1.  Mezoterapia igłowa skóry głowy osoczem bogato płytkowym otrzymywanym z krwi pacjenta.

Sam zabieg składa się z kilku etapów:
•    Pierwszym etapem jest pobranie niewielkiej ilości krwi pacjenta do specjalnej próbówki
•    Następnie podczas wirowania dochodzi do oddzielenia osocza od innych elementów.
•    Za pomocą iniekcji preparat z osoczem wstrzykiwany jest w obręb owłosionej skóry głowy.

Zawarte w osoczu składniki odżywcze i czynniki wzrostu pobudzają mieszki włosowe oraz stymulują odrastanie włosów.

Po 2 – 3 miesiącach od pierwszego zabiegu poprawia się jakość oraz gęstość włosów. Włosy zaczynają szybciej odrastać, a ich wypadanie zostaje zatrzymane.

Dla najlepszych rezultatów zaleca się wykonywanie zabiegów co tydzień, a następnie stosowanie terapii utrwalającej 2 razy w roku.

 1. Transplantacja włosów.

Zaleca się stosowanie tego typu zabiegów w przypadku obumarcia / całkowitego zaniku mieszków włosowych na poszczególnych obszarach skóry głowy.

Polecaną metodą transplantacji jest ‘folliculat unit extraction’. Metoda ta pozwala na pobranie pojedynczych mieszków włosowych narzędziem o średnicy od 0,8 do 1,0 mm.

Po wygojeniu się miejsc pobrania nie ma widocznych śladów przebytego zabiegu. Zabieg jest mało inwazyjny co ogranicza powikłania i czas rekonwalescencji.

Zabiegi można wykonywać w odstępach 6 miesięcznych. Pierwsze efekty przeszczepu włosów pojawiają się po 4 – 5 miesiącach, natomiast efekt finalny po 10 – 12 miesiącach.

 1. Hair Medic Hair Conditioner.

Efekty zbliżone są do obstrzykiwania skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, natomiast jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny, ponieważ tonik stosuje się miejscowo i zewnętrznie na skórę głowy.

W łatwy sposób dostarcza bogactwo organicznych składników aktywnych pozyskanych w procesie niskotemperaturowej nano-ekstrakcji.

Błyskawicznie przywraca równowagę skóry głowy oraz dogłębnie odżywia cebulki włosowe pobudzając mieszki włosowe do działania.

Hair Conditioner 150 ml

Najsilniejszy organiczny preparat na odrost włosów. Hair Conditioner przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

397,00 PLN

+ koszt wysyłki

Organic Shampoo 200 ml

Przeznaczony jest dla osób pragnących błyskawicznie przywrócić równowagę skóry głowy i zatrzymać wypadanie włosów.

69,00 PLN

+ koszt wysyłki

Opinie klientów

TOP